Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı -

ÖĞRENCİ KARTLARI

gelişim üniversitesi
  1.   Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı
  2. İçerik


ÖĞRENCİ KARTLARI


İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ KARTI
 
 Yeni Kayıt: Üniversitemize kayıt olduktan sonra derslerin başlaması ile birlikte öğrenci kartları öğrencilerimize kendi fakülte ve bölümlerinde oluşturulan merkezlerde dağıtılır.

 Kayıp-Yıpranma: Öğrencilerin kartları kaybolduğunda/okunamayacak kadar yıprandığında öncelikle öğrenci kart talebinde bulunmak için muhasebeye kart ücretini ödeyerek dekontu ile beraber daire başkanlığımıza dilekçe verirler. Kartları en kısa zaman içerisinde öğrenciye teslim edilir.

Bilgi Değişikliği: Evlilik, boşanma ve mahkeme kararı ile ad ve soyad değişikliği için belgelendirmek koşulu ile daire başkanlığımıza başvuru yapmaları halinde kart değişikliği yapılır.

 ÇAP: Çift anadal yapan öğrencilerimiz anadaldan mezun olana kadar anadal kartlarını kullanmak zorundadırlar. Mezuniyet durumunda çift anadal öğrenci kartları basılır.

 Öğrenci kartlarındaki fotoğraflar ÖSYM tarafından sistemimize aktarıldığından değişiklik yapılamamaktadır. Özel durumlarını daire başkanlığımıza belgelendirme koşulu ile fotoğraf değişikliği yapılabilir.