Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı
DİKEY GEÇİŞ KAYIT İŞLEMLERİ
  1.   Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı
  2. İçerik


DİKEY GEÇİŞ KAYIT İŞLEMLERİ


Üniversitemizde Kesin Kayıt tarihileri 19 - 24 Ekim 2022 (Bu tarihler öncesi ve sonrasında kesin kayıt yapılamaz)
  
E-Devlet Kesin Kayıt tarihileri (19 - 20 Ekim 2022 saat 23:59'a kadar) (Bu tarihler dışında E-Devletten kesin kayıt yapılamaz. E-Devletten hangi öğrencilerin kesin kayıt yapabildikleri "Kesin Kayıt" menüsünde detaylı olarak açıklanmıştır.)
                  
DGS EK için kesin kayıttan önce ön kayıt yapılması gerekmektedir.  
       
Ön kaydınız tamamlandıktan sonra kesin kaydınızı yapmak için,
 
        - Tam burslu değilseniz ücretinizi ödemelisiniz.
        - Ödeme için gerekiyorsa Üniversitemize  gelerek veya E-Devlet üzerinden kesin  kaydınızı tamamlamalısınız.
         - İstenilen belgeler


ÖNLİSANS MEZUNİYET DURUMU
Mezun durunda olan öğrencilerin kesin kayıt sırasında mezuniyetleri ile ilgili bir belge getirmelerine gerek yoktur.
Henüz önlisans  mezunu olamamışsanız kaydınızı 2022-23 eğitim öğretim yılı bahar yarıyılı başlangıcına kadar mezun olmanız ve bunu belgelemeniz koşulu ile  şartlı olarak tamamlamanız gerekmektedir.
Henüz önlisans mezunu olmayanların kayıt haftasında kayıtları alınmayacaktır. Bu durumda olan öğrencilerin kayıt işlemleri mezun olduktan sonra yapılacaktır.   
 
LİSE MEZUNİYET DURUMU
2008 ve öncesinde liseden mezun olduysanız Mezuniyet durumunuz Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) mezuniyet doğrulama ekranından doğrulanamadığından kesin kaydınızı Üniversitemize gelerek tamamlamanız gerekmektedir.


Muafiyet ve Sınıf İntibaklarınızın Yapılabilmesi İçin Ders İçeriği ve Transkriptinizi Ön Kayıt ekranında yüklemeniz gerekmektedir

AKSİ HALDE DERS KAYDINIZ YAPILAMAYACAKTIR 
 
Sadece ön kayıt yapılması kesin kayıt için yeterli değildir.
 
Öğrenci Kimlik Kartınız derslerin yüz yüze başladığı ilk hafta dağıtılacaktır. Dağıtım yeri ve zamanı sms ile duyurulacaktır. İETT kartlarınız İETT Müdürlüklerinden dağıtılacaktır. Bunun için kayıt olmanız yeterlidir. İETT ye bir belge teslimi yapmanıza gerek yoktur.
Ön Kayıt ve Kesin Kayıt işlemleri hakkındaki tüm sorularınız    için hitm@gelisim.edu.tr adresine email atabilirsiniz.

ÖNLİSANS MEZUNİYET DURUMU
Henüz önlisans  mezunu değilseniz kesin kaydınızı 2022-23 eğitim öğretim yılı bahar yarıyılı başlangıcına kadar, Üniversitemize gelerek tamamlayabilirsiniz
ÖZEL KOŞUL İSTEYEN PROGRAMLARIMIZ İÇİN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR:
HAVACILIK YÖNETİMİ mesleğini icra edebilmek için aranan nitelikler: 1) Havalimanı giriş kartı almasına engel oluşturacak herhangi bir Adli Sicil Kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak. 2) Mesleği ve/veya meslekte verilen görevi icra etmesine engel oluşturacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden son 6 ay içinde almış olmak şartıyla heyet raporu almak (işitme kaybı/ eksikliği, görme kaybı/eksikliği vb).

DGS EK 2022 Şartlı Kayıt Duyurusu
2022 yılı Dikey Geçiş Sınavı kayıt tarihleri arasında yükseköğretim kurumlarından mezun olamadığı için kazandığı programa kayıt yaptıramayan ancak kayıt tarihinden sonra stajını tamamlama, bütünleme sınavı, tek ders sınavı vb. başararak mezuniyet hakkı elde eden ön lisans öğrencilerinin bu durumlarını belgelemeleri kaydıyla 2022-2023 eğitim öğretim yılı bahar yarıyılı başlangıcına kadar, 2022 DGS'de kayıt hakkı kazandıkları lisans programlarına kayıt yaptırabilmeleri 03/08/2022 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında uygun bulunmuştur.