Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

İGÜ 2023-2024 Güz Dönemi Eğitim Öğretim Yılı Yatay Geçiş Sonuçları Hakkında

gelişim üniversitesi
  1.   Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı
  2. Duyurular


İGÜ 2023-2024 Güz Dönemi Eğitim Öğretim Yılı Yatay Geçiş Sonuçları Hakkında2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI
ÖN LİSANS VE LİSANS DÜZEYİNDEKİ PROGRAMLAR ARASINDA
YATAY GEÇİŞ SONUÇLARI


Merkezi Puan (Ek Madde-1) İle Yatay Geçiş Sonuçları için Tıklayınız 

GANO ile Yurt içi Yatay Geçiş Sonuçları İçin Tıklayınız 

GANO ile Kurum içi Yatay Geçiş Sonuçları İçin Tıklayınız 

GANO ile Yurt dışı Yatay Geçiş Sonuçları İçin Tıklayınız
 


2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI YATAY GEÇİŞ KAYITLARI;
 
11.09.2023 Pazartesi – 15.09.2023 Cuma tarihlerinde hafta içi 09:00-17:00 saatleri arasında Üniversitemiz Rektörlüğü, Öğrenci İşleri'nde gerçekleştirilecektir.

                                       
Yatay Geçiş Kesin Kayıtları
Adres bilgisi için tıklayınız.


Merkezi Yerleştirme (Taban Puan) kapsamında aşağıdaki maddede belirtildiği gibi 2. kez Ek Madde 1 ( Taban Puan ) ile yatay geçiş yapanların başvuruları ve mevzuata uygun olmayan başvurular ilan edilmiş olsa bile iptal edilir.
 
Öğrencilerin Ek Madde -1 uyarınca sadece bir defa yatay geçiş yapabilirler, (İlgili başvuru döneminden önce Ek Madde-1 uyarınca yatay geçiş yapan öğrencilerin tekrar yatay geçiş yapamayacağına) ancak, söz konusu madde uyarınca yatay geçiş yapan öğrencilerin ÖSYS merkezi yerleştirme sonucu kayıt hakkı kazandıkları yükseköğretim kurumuna daha sonraki başvuru tarihlerinde geri dönebilirler.  
 

KESİN KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER
ÖĞRENCİLER KAYIT ESNASINDA ASLINI GETİRMELİDİRLER.
1-    Başvuru Evrakı (Online Başvuru Sayfası Önizleme Ekranından Yazdırılabilecektir.)
2-    Transkript
3-    Disiplin belgesi
4-    Ders İçerikleri (Sistem Çıktısı Kabul Edilecektir.)
5-    Öğrenci belgesi
6-    ÖSYS sonuç belgesi (ÖSYS puanını belirten resmi belge)
7-    LYS sonuç belgesi (ÖSS puanlarını belirten resmi belge)
8-    2 Adet Fotoğraf
9-    Yatay Geçiş Yapmasına Engel Bir Durum Olmadığına İlişkin Belge
10-   İkinci öğretimden birinci öğretime yatay geçiş yapıyorsa sınıfında ilk yüzde onluk başarı dilimine girmiş olduğuna dair belge
 
Not: E-devlet çıktısı ve karekodlu evraklar kabul edilmektedir.ÖZEL KOŞUL İSTEYEN PROGRAMLARIMIZ İÇİN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR:

SİVİL HAVACILIK KABİN HİZMETLERİ (ön lisans) eğitimi mesleğini icra edebilmek için aranan nitelikler:
1) Adli sicil kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak.
 2) Bayanlar için 160 cm-180 cm arası boya sahip olmak (ağırlığı, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 kilogram fazla veya 15 kilogram noksan ağırlıkta olmak).
3) Erkekler için 170-190 cm arası boya sahip olmak (ağırlığı, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 kilogram fazla veya 15 kilogram noksan ağırlıkta olmak). 4) Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirilmiş havacılık tıp merkezlerinde yapılan muayene sonucunda uçuşa elverişli olduğuna dair sağlık raporu almak.
5) Kabin memuru üniforması giyildiğinde vücudunun görünecek yerlerinde dövme, yara izi vb. bulunmamak.
- Yetkilendirilmiş hastaneler için Tıklayınız. Diğer hastanelerden alınan raporlar kabul edilmemektedir.
 
HAVACILIK YÖNETİMİ (lisans) ile SİVİL HAVA ULAŞTIRMA İŞLETMECİLİĞİ (ön lisans) mesleğini icra edebilmek için aranan nitelikler:
1) Havalimanı giriş kartı almasına engel oluşturacak herhangi bir Adli Sicil Kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak.
2) Mesleği ve/veya meslekte verilen görevi icra etmesine engel oluşturacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden son 6 ay içinde almış olmak şartıyla heyet raporu almak (işitme kaybı/ eksikliği, görme kaybı/eksikliği vb).
 
UÇUŞ HAREKAT YÖNETİCİLİĞİ (ön lisans) mesleğini icra edebilmek için aranan nitelikler:
1) Havalimanı giriş kartı almasına engel oluşturacak herhangi bir Adli Sicil Kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak.
2) Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirilmiş havacılık tıp merkezlerinde yapılan muayene sonucunda, uçuş harekât uzmanı görevlerini yerine getirmeye engel teşkil edebilecek herhangi bir fiziksel ya da akli hastalığa sahip olmadığını, merkezi sinir sisteminin normal olduğunu, gözlüklü ya da gözlüksüz en az 6/9 görme keskinliğine sahip olduğunu, yeterli işitme kapasitesine sahip olduğunu, kulak, burun ve boğaz fonksiyonlarının normal olduğunu belgeleyen sağlık kaydına sahip olmak.
- Yetkilendirilmiş hastaneler için Tıklayınız. Diğer hastanelerden alınan raporlar kabul edilmemektedir.
 
HAVACILIK ELEKTRİK VE ELEKTRONİĞİ (lisans/ UÇAK BAKIM VE ONARIM (lisans) ile UÇAK TEKNOLOJİSİ (ön lisans) eğitimi mesleğini icra edebilmek için aranan nitelikler:
1) Havalimanı giriş kartı almasına engel oluşturacak herhangi bir Adli Sicil Kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak.
2) Mesleği ve/veya meslekte verilen görevi icra etmesine engel oluşturacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden son 6 ay içinde almış olmak şartıyla heyet raporu almak (renk körlüğü, işitme kaybı/eksikliği, görme kaybı/eksikliği vb).