ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Yatay Geçiş Sonuçları Hakkında

Arşiv

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Ek Madde-1 Yatay Geçiş Sonuçları İçin Tıklayınız

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Kurumlararası (Gano Yurtiçi)  Yatay Geçiş Sonuçları İçin Tıklayınız

Kayıt Günleri PANDEMİ nedeni ile bölümlere göre aşağıdaki biçimde belirlenmiştir. Yoğunluk oluşmaması adına aşağıdaki günlere göre kayıt alınacaktır. 

10.02.2021 Çarşamba  : Güzel Sanatlar Fakültesi
                                      : Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu
                                      : Mühendislik Mimarlık Fakültesi

11.02.2021 Perşembe  : İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi
                                      : İstanbul Gelişim Meslek Yüksekokulu
                                     

12.02.2021 Cuma         : Sağlık Hizmetler Meslek Yüksekokulu
                                      : Sağlık Bilimleri Yüksekokulu


Mazeretli olarak yukarıdaki tarihlerde kayıt için gelemeyen adaylar  15-16 Şubat 2021 tarihlerinde kesin kayıt yaptırabilirler.                                        
 
Çalışma Saatleri Hafta içi     : 10:00 - 16:00


Yatay Geçiş Kesin Kayıtları Üniversitemiz Rektörlüğü, Öğrenci İşleri'nde gerçekleştirilecektir.

Adres bilgisi için 
tıklayınız.

Merkezi Yerleştirme (Taban Puan) kapsamında aşağıdaki maddede belirtildiği gibi 2. kez Ek Madde 1 ( Taban Puan ) ile yatay geçiş yapanların başvuruları ve mevzuata uygun olmayan başvurular ilan edilmiş olsa bile iptal edilir.
 
Öğrencilerin Ek Madde -1 uyarınca sadece bir defa yatay geçiş yapabilmesine, (İlgili başvuru döneminden önce Ek Madde-1 uyarınca yatay geçiş yapan öğrencilerin tekrar yatay geçiş yapamayacağına) ancak, söz konusu madde uyarınca yatay geçiş yapan öğrencilerin ÖSYS merkezi yerleştirme sonucu kayıt hakkı kazandıkları yükseköğretim kurumuna daha sonraki başvuru tarihlerinde geri dönebilmelerine,  
 

KESİN KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER
ÖĞRENCİLER KAYIT ESNASINDA ASLINI GETİRMELİDİRLER.
1-         Başvuru Evrakı (Online Başvuru Sayfası Önizleme Ekranından Yazdırılabilecektir.)
2-         Transkript
3-         Disiplin belgesi
4-         Öğrenci belgesi
5-         ÖSYS sonuç belgesi (ÖSYS puanını belirten resmi belge)
6-         LYS sonuç belgesi (ÖSS puanlarını belirten resmi belge)
7-         2 Adet Fotoğraf
8-         Yatay Geçiş Yapmasına Engel Bir Durum Olmadığına İlişkin Belge Gano ile Normal Öğretim türünden İkinci Öğretim türüne geçişlerde %10luk başarı durum belgesi
9-          Gano ile Normal Öğretim türünden İkinci Öğretim türüne geçişlerde %10luk başarı durum belgesi

Özel Koşul İsteyen Bölümlerimiz için; Bölümün özel koşulunu sağlayan bir rapora sahipseniz veya aynı bölümden yatay geçiş yapıyorsanız raporunuzu fotokopisini getirmeniz yeterlidir.
Özlük dosyanız ile birlikte üniversitenizden istenecektir. Eğer farklı bir bölümden geliyorsanız özel koşul sağlayan raporu kayıt süresinden içerisinde teslim etmek zorundasınız.

SİVİL HAVACILIK KABİN HİZMETLERİ (ön lisans) eğitimi mesleğini icra edebilmek için aranan nitelikler:
1) Adli sicil kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak.
2) Bayanlar için 160 cm-180 cm arası boya sahip olmak (ağırlığı, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 kilogram fazla veya 15 kilogram noksan ağırlıkta olmak).
3) Erkekler için 170-190 cm arası boya sahip olmak (ağırlığı, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 kilogram fazla veya 15 kilogram noksan ağırlıkta olmak).
4) Sağlık durumu uçuşa elverişli olmak (SİVİL HAVACILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜNCE YETKİLENDİRİLMİŞ SAĞLIK KURUMLARINDAN SAĞLIK DURUMLARININ UÇUŞA UYGUN OLDUĞUNA DAİR RAPOR ALMALARI GEREKMEKTEDİR.
DİĞER HASTANELERDEN ALINAN RAPORLAR KABUL EDİLMEYECEKTİR. YETKİLENDİRİLMİŞ HASTANELER İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKTEN BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.)

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Web Adresi: 
Detaylı bilgi için tıklayınız.
5) Kabin memuru üniforması giyildiğinde vücudunun görünecek yerlerinde dövme, yara izi vb. bulunmamak.

HAVACILIK YÖNETİMİ (lisans), SİVİL HAVA ULAŞTIRMA İŞLETMECİLİĞİ (ön lisans)mesleğini icra edebilmek için aranan nitelikler:
1) Havalimanı giriş kartı almasına engel oluşturacak herhangi bir Adli Sicil Kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak.
2) Mesleği ve/veya meslekte verilen görevi icra etmesine engel oluşturacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden sağlık kurulu (heyet) raporu almak (işitme kaybı/eksikliği, görme kaybı/eksikliği vs). (Raporun üzerinde “Mesleği ve/veya meslekte verilen görevi icra etmesine engel oluşturacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmamaktadır.” İfadesi bulunmalıdır.)

UÇAK GÖVDE-MOTOR / UÇAK GÖVDE-MOTOR BAKIM (lisans) ile UÇAK TEKNOLOJİSİ (ön lisans) eğitimi mesleğini icra edebilmek için aranan nitelikler:
1) Havalimanı giriş kartı almasına engel oluşturacak herhangi bir Adli Sicil Kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak.
2) Mesleği ve/veya meslekte verilen görevi icra etmesine engel oluşturacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden sağlık kurulu (heyet) raporu almak (renk körlüğü, işitme kaybı/eksikliği, görme kaybı/eksikliği vs). (Raporun üzerinde “Mesleği ve/veya meslekte verilen görevi icra etmesine engel oluşturacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmamaktadır.” İfadesi bulunmalıdır.)

9 Şubat 2021 Salı